Tuesday, June 12, 2007

Bill Gates

na počítačovém veletrhu ComDex: "Kdyby General Motors držel krok s technickým vývojem tak jako počítačový průmysl, jezdíme všichni v autech za 25$ a na gallon benzínu ujedeme 1000 mil."

Veřejná odpověď pana Welche z GM: "Kdyby GM vyvinulo takovou technologii jako Microsoft, jezdili bychom v autech, která by měla následující vlastnosti:
1. Vaše auto by bez zjevného důvodu mělo 2x za den Crash.
2. Po každém překreslení čar na silnici byste si museli koupit auto nové.
3. Příležitostně by se auto na dálnici bez zjevného důvodu zastavilo. To by se všeobecně bralo jako normální, prostě by se nastartovalo a dál pokračovalo v jízdě.
4. U jistých manévrů (např. levá zatáčka) by se auto občas zastavilo a nešlo by nastartovat. V takovém případě by pomohla jen demontáž a nová montáž motoru.
5. V autě by mohla sedět jen jedna osoba, výjímkou by byla provedení "Auto95", nebo "Auto NT" kde by se ale muselo za každé sedadlo zvlášť platit.
6. MacIntosh by vyráběl auta, která by byla poháněna sluneční energií, byla by spolehlivá, 5x rychlejší a o polovinu lehčí, fungovala by ale jen na 5% silnic.
7. Kontrolka tlaku oleje, teploty motoru a dobíjení baterie by byla nahrazena návěstím "Generální Auto-Chyba".
8. Nová sedadla by požadovala aby všichni měli stejné zadnice.
9. Airbag by se ptal "Jste si jist ...?", než by se uvedl v činnost.
10. Příležitostně by se zamčené auto nedalo odemknout. Dovnitř byste se dostali pouze následujícím trikem: zároveň tisknout kliku, otáčet klíčem a rukou se dotýkat antény.
11. GM by Vás nutila koupit zároveň s každým autem sadu "deLuxe" karet firmy Rand McNally (dceřinná společnost GM), ačkoliv byste to nikdy nepotřebovali. Pokud byste nabídku nepřijali, jezdilo by Vaše auto jen poloviční rychlostí (ne-li pomaleji).
12. Vždy po zakoupení nového modelu vozu by se museli všichni řidiči znovu učit řídit.
13. Volant automobilu by se večer před opuštěním vozidla odebíral a ráno znovu instaloval s použitím unikátní technologie "plug-and-play". Někdy by se ovšem stávalo, že automobil po ránu bez zjevného důvodu odmítne volant přijmout.
14. Motor by se vypínal stisknutím tlačítka START.
15. Někdy byste auto večer v pořádku zaparkovali do garáže a ráno ho nalezli nabourané."

Labels: