Wednesday, March 07, 2007

I zbraňoví experti strnou, pokud jsou ohroženi zbraní, jež není v palném stavu, např. nenatažený kohoutek jednoduchého revolveru, nebo samopal s nenataženým závěrem.
• Osoba držící zbraň musí učinit několik pohybů k tomu, aby ji odpálila, a protivník by mohl prostě sáhnout a vzít si ji, ale odpadlík jenom ztuhne, třebaže je jasné, že v komoře není žádný náboj.
• Filmový střelci nikdy neodjišťují a nenabíjejí své zbraně, když očekávají konfrontace na život a na smrt. Nebo mají zbraň vytaženou, ale nemají náboj v komoře. Obyčejně (pokaždé, když třímají pumpovací brokovnici) čekají, až se střetnou s terčem, a pak narvou náboj do komory s dramatickým ka-čunk! zvukem.
• Kulky, třebaže jsou jen kousky olova v měděném plášti, vždy maličko vybuchují, pokud narazí na nehybný předmět.
ZDRAVOTNICTVÍ
• Spíše častěji než méně často vidíme, že nejlepší metodou, jak někoho oživit poté, co jejich srdce přestalo tlouci, za předpokladu, že už se odbyl zdlouhavý pokus oživit je pomocí CPR (takové té elektrické šokovačky), je ječet na něj něco jako: "Od ničeho jsi v životě necouvnul, tak bojuj! Bojuj!! BOOOJUUUJ!!!!" nebo "To mi nemůžeš udělat! Miluju tě, proboha!"
ZLOČIN
• Když jdete ve filmu vyloupit banku, vždycky si vyberete úřednici u přepážky, která je první den na novém pracovišti.

Labels: